Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 4 7 9
Eskişehir Hava Durumu
Mayıs 2020
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Eskişehir Semazen

Archive for the ‘Genel’ Category

Eskişehir’e Özel Düğün

Düğünler, insanların en anlamlı ve özel hatıralarını yaşadıkları zaman dilimleridir. Her yörenin düğün merasimleri aynı değildir. Düğünler günümüzde geleneklere daha az uyularak yapılmaktadır. Eskişehir ilinde unutulmak üzere olan önceki düğün geleneklerini şu şekilde özetleyebiliriz: Evlenecek erkek kızın ailesine görücü olarak birisini yollar. Kıza bu kişi bakar eğer beğendiğini söylerse, bir kaç gün içinde erkeğin tarafından iki veya üç şahıs, kız evine kızı istemeye varır. Kızın ailesi üç beş gün düşünelim der. Bu Eskişehir’e da aynıdır Erzurum’da da. Sebebi ise geleneklerimizdir.

Kızın babası, babası yoksa akrabası, evliliği münasip görürse, yeniden gelen erkek tarafına bohça ya da mendille hediyelerde verir. Bu söz mendili adı verilir. Mendil verilmesinin arkasından, erkek evine; söz şerbeti sunulur. Daha sonra nişan tarihi kesilir. Nişan tarihi öncesinde, gelin kıza çeşitli hediyeler nişan selesi denilen süslü seleler içinde kız evine yollanır. Bu söz selelerini nişan tebriğine gelenlere göstermekte adettendir. Nişan tarihinde, erkek evi misafirlerini kız evine götürür. Nişan yüzüklerini takılır. Nişan takarken makas kesmiyor diye şaka yapılır. Nişan kurdelesini kesene para vermekte adettir. Nişanlı kaldıkları zamanda dini bayramlarda kız evi damada, oğlan evi geline giysi tarzı hediyeler hazırlar ve götürür, bayram kurban bayramı ise kız gönderilen hediyelerin yanı sıra kurbanlık koç da yollanır. Düğünden öncesi, kızın çeyizleri getirilir. Kız evinden biri sandığa oturur oğlan evi ona para verir. Eskişehir organizasyon firmamız tüm bu işlemlerde sizin rehberiniz olacak ve sizler için en unutulmaz anları yaşamanıza sebep olacaktır.

Çeyiz, gelinin evine yerleştirilir. İsteyen bakar. Gelin gitme işinden önce gelin hamam ve akşam kına gecesi düzenlenir. Kına gecesinde oynanır ve kıza kına sürülür. Düğünde gelin alma yapılırken erkek evi babası kurdelesini bağlayınca alıp erkeğin evine gelini indirir. Gelin kapıdan girerken başından buğday, leblebi, şeker ve para serpilmesi yapılır. Geline yüz görümlüğü denilen altın takan damat yüzünü açar. Yatsı namazından sonra damat arkası yumruklanarak evine yollanır. Düğünüm harika olsun diyorsanız ve unutulmaz bir düğün yaşamak istiyorsanız Eskişehir organizasyon firmaları arasında kendini kanıtlamış firmamızdan destek alabilir ve hayallerinize en kısa sürede ulaşarak Eskişehir’in geleneklerine göre düğününüzü yapabilirsiniz.

Nişan Organizasyonu Eskişehir

Nişan merasimlerini sevdikleriyle birlikte kalabalık bir törenle kutlamak isteyen gelin ve damatlara özel nişan organizasyonu paketlerimiz, bir organizasyonda olması gereken her şeyi barındırmaktadır. Açık veya kapalı bir mekanda nişan töreni gerçekleştirmek isteyen çiftler, bizimle iletişime geçerek, nişan organizasyonlarında bizlerden profesyonel yardım alabilirler. İsabet organizasyon olarak, nişan organizasyonu Eskişehir firmamız, sizlerin özel günlerinde sevdiklerinizle güzel dakikalar geçirmenizi sağlayacak tüm gösteri gruplarını ve diğer ekip-ekipman hizmetlerini bünyesinde barındırmaktadır. Deneyimli ve güler yüzlü çalışanlarımız ile nişan törenlerinize renk katmak ve sizlere özel bir nişan organizasyonu sunmayı ilke edindik. Nişan organizasyonu Eskişehir firmamız, Türkiye’nin her noktasında da hizmet vermektedir. Nişan törenlerini şölen dönüştürmek isteyenler, hayallerindeki nişan organizasyonunu bizlerle paylaşarak, bu hayali gerçeğe dönüştürebilirler. Dini nişan törenlerinde semazen ekibi, mehteran takımı, ilahi ve tasavvuf ekibi ve diğer gösteri ekiplerimiz ile sizlerin yanınızdayız. Nişan törenlerinde hiçbir detayı atlamadan profesyonel ve sorunsuz bir hizmet veren nişan organizasyonu firmamız; düğün, nişan ve diğer tüm organizasyon taleplerinizde sizlere en iyi ve uygun hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. NİŞAN ORGANİZASYONU İZMİR

Sünnet Organizasyonu Eskişehir

İsabet organizasyon olarak, sünnet düğünleri için ihtiyaç duyulan tüm ekip ve ekipmanları bünyemizde barındırmaktayız. Uzun yılların tecrübesine sahip organizasyon firmamız, davet edildiği tüm sünnet düğünü organizasyonlarında müşterilerine sorunsuz ve unutulmaz bir gün yaşatmıştır. Türkiye’nin her noktasında hizmet veren sünnet organizasyonu Eskişehir firmamız, sünnet merasimlerinde müşterilerine hayallerindeki gibi bir organizasyon yaşatmayı ilke edinmiştir. Eskişehir sünnet organizasyonu firması olarak, sünnet organizasyonlarında mehteran takımı, ilahi ve tasavvuf ekibi, animasyon grupları, palyaço kiralama ve semazen ekibi gibi kendi alanlarında profesyonel çeşitli gösteri gruplarımızla sünnet düğünlerinize renk katmaktayız. Sizler de bu uzman gösteri gruplarımızı kendi sünnet merasimleriniz için kiralayabilir veya içeriğinde tüm ekip ve ekipman hizmetinin dahil olduğu özel sünnet düğünü organizasyonu paketlerimizden yararlanabilirsiniz. Son yıllarda sünnet düğünlerinde yeniçeri askeri ve sünnet tahtı kiralama hizmetimize ilgi yoğundur. Bu ve bunun gibi çeşitli organizasyon hizmetlerimiz ile hayal ettiğiniz sünnet düğününü gerçeğe dönüştürebiliriz. Bu sayede sizlere ev sahibi olarak keyifli vakit geçirmek ve davetlileriniz ile ilgilenmek kalır. Bizimle iletişime geçerek, hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mehter Takımı Eskişehir

Osmanlı döneminde savaş sırasında askeri coşkulandıran ve düşmanın tüylerini diken diken eden yeniçeri ordusuna bağlı bir bölük olarak orduya dahil olan mehteran takımı, Cumhuriyet ilanından sonra milli bayramlarda, turistik ve çeşitli gösterilerde bu geleneğin sürdürülmesi amacıyla Türkiye’nin her noktasında oluşturulan mehteran takımlarıyla faaliyetlerine devam etmiştir. Profesyonel organizasyon firmamız, mehter ekibi kiralama hizmeti ile bu geleneği sürdürmenizde aracı olmaktadır. Mehter gösterisi Eskişehir ve çevresinde düzenlenen çeşitli organizasyon ve törenlerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Sizler de mehteran ekibi kiralamayı düşünüyorsanız, Eskişehir mehteran takımımızı düzenleyeceğiniz organizasyonlara davet edebilir ve konuklarınızın coşku dolu anlar yaşamasını sağlayabilirsiniz. Eskişehir mehter takımı olarak, çağrıldığımız organizasyonlarda uzman ve profesyonel 16 kişilik kadromuzla sorunsuz bir görsel şölen sunmaktayız. İslami düğün ve organizasyonlarda, sünnet düğünlerinde, işyeri açılışlarında, festival, kongreler ve turistik organizasyonlarda mehter takımı kiralama Eskişehir ekimizi tercih ederek, konuklarınızın bu musikiye ve gösteriye şahit olmasına, keyifli dakikalar geçirmesine ve yabancı konuklarınızın kültürümüzü tanımasına aracı olabilirsiniz.   Mehter takımı Eskişehir etkinlikleri dışında, Türkiye’nin her noktasındaki organizasyonlara da davet edilmektedir ve yılların deneyimiyle çeşitli illerde muhteşem gösteriler sergilemiştir. Her biri kendi alanında başarılı olan 16 kişilik mehteran kadromuz, Osmanlı mirasını bizlere yenide hatırlatıyor ve ecdadımızı anmamıza vesile oluyor.  Bizimle iletişime geçerek Eskişehir mehter takımı kiralama ve diğer organizasyon hizmetlerimizden çok uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz.

eskisehir-mehter-takimiOsmanlı Macunu Kiralama

İslami Düğün Organizasyonu Eskişehir, Dini Düğün Organizasyonu

,  

Eskişehir SemazenDünya, her ne kadar teknolojik olarak ilerleme kaydetse de, insan fıtratının kendine has ve yakışan arayışı, insanlarımızda geleneklerimize, göreneklerimize ve kültürümüze doğru bir çekim oluşturuyor. Biz bu çekimin etkisiyle Eskişehir ve çevresine kültürlerini yaşatmak ve gelecek nesillere miraslarını aktarabilme fırsatı sunmak adına böyle bir hizmet verelim istedik.

Eskişehir Semazen, alanında uzmanlaşmış kadrosu ve amatör ruhla iş gören sanatçılarıyla Türk-İslam gelenek ve göreneklerine uygun tarzda organizasyon ve etkinlikler icra etmektedir. Geleneklerimize uygun düğün, nişan, sünnet organizasyonlarının yanı sıra özel ve tüzel kişiler ve de resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı her türden etkinliğe çözüm ortaklığı yapan Eskişehir Semazen desteğini, 12 yıldır kusursuz hizmet gören ve her yıl gerçekleştirdiği 300’e yakın organizasyonla alanında kalitesini gösteren İsabet Organizasyondan almaktadır.

Türk-İslam gelenek ve görenek beklentisine yakışan tarzda düğün, nişan, sünnet ve de çeşitli etkinlikleri profesyonel kadrosuyla icra eden Eskişehir Semazen, mehteran takımları, folklor olarak Zeybek,  Kafkas ve Çayda Çıra ekipleri, İlahi ve ses sanatçıları, Dünya birincisi Hafızları, Sohbet Hocaları, Şair ve Yazarları, TV programcıları ve sunucuları ile birlikte bünyesinde yaklaşık 200’e yakın sanatçıyı bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Animasyon Hizmetleri veren Eskişehir Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyona, organizasyon için gerekli olan bütün ekipmanları bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor. Bu ekipmanlar arasında, Fuar Organizasyonu, Açılışlar, Ramazan Programları, Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve ilüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

İslami Düğün Organizasyonu Eskişehir

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 - 0532 227 63 15

Sanatçılar Seçtiklerimiz

{Ahmet Özhan 26 Ağustos 1950 tarihinde, babasının polis olarak görev aldığı Şanlıurfa şehrinde dünyaya gelen Ahmet Özhan ülkemizce tanınan sayılı, ünlü ses sanatçılarındandır. |Ahmet Özhan, müzik eğitimini 1960’lı İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde almıştır. İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde ki eğitimine devam ederken sahne ve plak çalışmalarına başladı. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda profesyonel ve ilk olarak sahne tozu yuttu. 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmasını genç yaşta sahneye çıkmasına borçludur. } İkbal Gürpınar İzmir’de kaldığı yatılı okulun 9. sınıfında öğrenimini tamamlamaya çalışırken nişanlısından ayrıldığı haberini aldı. Bir yıl daha okumaya devam ettikten sonra annesinin akrabasıyla yine zorla evlendirildi. Annesinin akrabasıyla evlenmesinden kısa bir süre sonra küçük yaşta anne oldu. Orta öğrenimini açık lise ile devam etti ve bitirdi. Üniversite sınavına girdi ve Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünü kazandığını gördü.   {Kolpa adlı müzik grubu, Adana kökenli Türk Rock grubudur. Temelleri, grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise hayatına dayanır. Kolpa; resmi olarak 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter ve Barış Yurtçu tarafından kuruldu. |Kolpa 2007 yılında Dinçer Çetin’in yani gitarcının yerine, yine başka bir lise arkadaşlarından biri olan Cenk Taner Dönmez geçti. Bu değişimle, grup, ilk albümünde yer alan 3 kadroya ulaşmış oldu.} Sedat Uçan İletişim {Erhan Güleryüz 2002 yılında ağabeyi Sinan Güleryüz ile özel bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır. Bu prodüksiyon şirketi; Vokaliz, Deniz Arcak, Grup Avrasya, Serkan Çevik (gitarcı), Mehmet Kul ve Cengiz Ünal gibi müzisyen ve gruplarının albümlerinde yapımcı olmuştur. 2011 yılında Grup Ayna’nın Eurovision’a katılacağı hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Fakat gruptan gelen açıklamalara göre TRT tarafından Grup Ayna’ya sunulan bir teklif ortada yoktur. |Erhan Güleryüz Erhan Güleryüz 2007 yılından itibaren birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programı sunmuştur. Eylül 2010 tarihinden, Mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an “Aynadan Yansıyanlar” programı Haziran ayına kadar TRT Müzik'te Çarşamba günleri 21:30`da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. }

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Eski Askeri Marşı ( Bildirimi : Dokunma faaliyet için mavi düğme) Mehter Osmanlı Yeniçeri Silahlı kuvvetler Band tek bandolarndan dünyanın en eski silahlı kuvvetlerin donanma askeri in . Elde edilen parcadaki " MİHFER " cümle . Küçük ile İslam Türk devletleri , ayarlamalar alanı aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan yapıyor önce öncesinde Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda eğitim bakarak ve dua name in özel . Web sitesi: Mehter takımı Olan üç önemli sembolü , soba , bayrak ve zafer . Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda silahlı kuvvetler düdük kurrenay bu tür rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etki § evgan cihazlar bu olarak deneyimli alınan konum . Tüm tablolar ve bu miktarı | İletişimiçin eşit eşdeğer numarası | o olmuştur cihazları aletleri in ölçülen hesaplanan birkaç çok zeminler mehter dayanakarak . silahlı kuvvetler musukiyiname verilen grup . MİHFER silahlı kuvvetler vadeli Farsça , ekber de ( büyük ) , büyük ( değil büyük ) izm i Tafdil bir yani göstermektedir. Türk askeri grup Arap tasarım bu cümle ,çoğul , yer Yeniçeri de . 1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı. konu 1 Mehter Örgütü 2 Impact Batı şarkı Mehter Üç Mehter Kapanış 4 Mehter Re Örgütü kabul bestecileri beş 5 bir . 16 yüzyıl. 5 iki . 17 yüzyıl. 5 Üç . 18 yüzyıl. 6 Kaynaklar yedi Dış bağlantılar Mehter Organizasyon Bir ile elemanı Mehter Yeniçeri ki, rağmen biz değil tanır kesinlikile tarih üzerinde bu da oldu başlattı , 14 I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu kurmak sırasında Ocak için süresiandarl Kara Halil Paşa sözü bir öneri . Bazı kaynak ifade burada bu grup 1365 yılında 1362 yılında o muhtemelen . Özellikle ilgili Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen kabul . Ne zaman yükleme Orhan Gazi , Hacı Bektaş iş manastırYeniçeriler gelmesi in . kurmak Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , olursa olsun, ister mevcut Pir Yeniçeri birlikleri , belirten yeni başlık Yüce Yasal haklar bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok tehlikeli , onlar olacak her zaman dua buyursun kazanan . İşte Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , olarak anılacaktır yeniden kullanılan Hristiyan küçük çocuklu ' s duygu geliştirilen sahip fayda askeri eğitimli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri askeri at başlangıç ​​ Bu öylesine adlı Yeniçeri ordu ve bağlı topluluk Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu'nun ordusu askeri kadar 1.826 oldu ilk enerji . Osmanlı İmparatorluğu'nun | Ordusu Askeri kadar sonunda 1.826 önce başlık , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı gelenler den taraf Mahkeme hulasa ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d' ndankendini , bir : " ... Bu doğru beri sarılmış ikrar ... Bu damümin Kalu Beli'den Eyledik Birliği dizisi koleksiyon serisi şekilde ... Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz ... için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz ...... tkenmeyiz bölünmüş ... Saylmayz Pir ile i sipariş cümle almak sözü beli ... üçlü , beşli , yedili ... Kerem i Ali Nur i Nebi , Fiyatlar kavrayın , Sultan Hacı Bektaşi Veli ... federal hükümet federal hükümet ! devranna mayından arındırılması demek " Kurşun glbank I ( dua ) ve Pir On istedim himmet . uygun olarak için veri bu kişi konut Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler'in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) : başlamadan otoritesinin durumu kamu servis iş adı Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn bağlantı ve kadar başıdır silahlı kuvvetler grup Mehterba ? tarafından filo sürücüdeneyleri başkanı olsun Mehter Alem , Büyükelçi tasdik saygın olarak kabul mevcut mevcut , herkes yeni bir sancak sancak atanan ileri Prensliği Powers deneyimli olarak gönderin ve kazanmak | olsun . İki tipleri in grup Mehter Yeniçeri bant ( bant set ) oldu için Of kursu u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( Eğitim yeniçeri üzerinde ) Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) . Of kursu , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru savunmak sancaklarn Mehterhane etti vaki . Padi ahnki grup ? Önde gelen askeri oldu bandı . Bu name delik Mehter Hassa bir olsun Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir tek katlı Mehter Bektaşi geleneği olmuştur kurulan . Sultan ve ait Şahıslar İnsanlar 9 Veziri ¢ zama katlı . Etkisi Batı ses Mehter Mehter peşrevlerinin mükemmel oyuncu . Pe erevi satın ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? saldırı donanma vardı havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler ses , altında etki | ordu | silahlı kuvvetler , Türk ordusunun şarkı besteciler gibi Bizet Stil ( Ala Turka ) bu tür â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart'ın Türk Marşı , için örnek Bizert'in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter aldı . Mehter Türkmen Bey kurulan gruplar ekipleri karşılaştırılabilir ile Hindistan . Mehter kapanış Ocaklar edildi kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu bağlı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan aynı zaman tarih Bektaşi mezhebi yasağının . Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html Buçok neden ocak organizasyonu , bile mevcut göre asker , askerler el kısıtlamalar in büyüme ve fetih çarpma ve korumak sınırları , durum endişe edildi hakkında geliyor . Buna rağmen , de satın | eşit altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri altında komutasında bir ordu union oldu gerekli önemlidir . Benzer şirketler için , kazanç den sistemi , bu nedenle mahkumların , deneyimli önce Türk devletleri . Bu ise algı , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk tanınan kendi rol . Orjinal kurulumu Yeniçerilerin , ordu Yeniçeriler deneyimli bin kadar alınmıştır . Her bir Bunlardan karşılaşma temas , ordu komutanı önce usulüne Türkler moda bir yaya " ? Yayaba " atanmıştır . Mehter Mehteran Organizasyon Alternatif kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi başlattı 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle ordu müze yeniden edildi kurmak altında belirlemek Mehteran Hakaniye bağlı . İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama

Düğün Türleri

Gümrük mezhepleri arasında yaygın olarak değişebilir.Roma Katolik Kilisesi "Kutsal Evlilik" olarak eşlerin tanık olarak bir rahip ve topluluk üyeleri önünde birbirlerine ihsan bu durumda birinde, yedi gizini biri olarak kabul edilir. Tüm ayinleri olduğu gibi, İsa (Matta 19:1-2 İncili, Katolik Kilisesi § 1.614-1.615 arasında ilmihal bakınız) tarafından tesis edilerek olarak görülmektedir.Doğu Ortodoks Kilisesi, bu Gizemler biridir, ve bir koordinasyon ve bir şehitlik olarak görülmektedir. Aziz Thomas Hıristiyanlar, Hindistan Hıristiyanların bir dinsel etnik grup Hindu, Yahudi ve Hıristiyan düğün öğeleri dahil bir düğün töreni. {Hindu Töreni Damat bir Rajput düğünde at sırtında geldi Hindu törenleri genellikle Sanskritçe ,Hindu kutsal dili tamamen ya da en azından kısmen yapılmaktadır . Düğün kutlamaları birkaç gün sürebilir vebölge , mezhep ve kast bağlı olarak , son derece farklı olabilir . Düğün günü , gelin ve konukların önünde birbirlerinedamat çelenk . Çoğu Konuklar sadece bu kısa töreni tanık ve sonra sosyalleşme , yiyecek ve bırakın. Dini kısmı (varsa ) yakın arkadaş ve akrabaları tarafından tanık , daha sonra saat geliyor . Dini bir tören mevcut durumda , bir Brahman ( Hindu rahip ) kutsal bir yajna ( yangın kurban ) ve kutsal ateş ( Agni )evlilik ana tanık ( sakshi ) olarak kabul edilir düzenler . Çiftyangından önce oturuyorlar ederkenVedalar ve yan metinlerden mantra okur. En önemli adım gelin ve damat , el -ele , kutsal ateş çevreleyen yedi kez , bir evlilik yemini temsil eden her daire , neyin saptapadi veya saat Phere olduğunu. Daha sonra damat parlak kırmızı ( sindoor ) ile gelinin alnına işaretler ve boynuna bir altın kolye ( mangalsutra ) koyar . Diğer bazı ritüelleri önce veya bu yanında söz konusu Kurul ayinleri takip edebilirsiniz. Daha sonra gelin resmen damat ailesine katılmak için onu kan akrabaları yola . |Çin kültürleri Geleneksel Çin düğünlerde ,çay töreni Batılı bir düğün töreninde sözü bir değişim eşdeğerdir . Bu ritüel hala büyük şehirlerde , hem de Tayvan kırsal Çin , ancak gençler , Hong Kong, Malezya ve Singapur arasında yaygın olarak uygulanan ,Çay Töreni ile birlikte evlilik Batı tarzı bir arada uygulama eğilimindedir . Gelin evine damat ile evine ayrıldığında , bir " Good Luck Woman " anlamına gelen , başının üzerinde kırmızı bir şemsiye yapacak " ,kabuğu yükseltmek yaprakları yayıldı. " Bu " iyi şanslar kadın " iyi bir evlilik , sağlıklı çocuk ve kocası ve yaşam veliler bahşedilmiştir birisi olmalıdır . Diğer yakınları dağılım pirinç , kırmızı fasulye ve onun önünde yeşil fasulye olacak . Kırmızı şemsiye kötü ruhundan gelin korur ve pirinç ve fasulyealtın tavuk dikkatini çekmek için vardır. Yeni evliler çay sunma anne önünde diz çökmek . Çay yapma A Good Luck Woman hayırlı ifadeler aile korusun diyor . Yeni evliler de birbirine sunmadan önce saygı göstermek için yüksekçay bardağı yükselterek , birbirlerine çay sunuyoruz. Çay almak edenler genellikle takı veya kırmızı zarf ile sarılmış Li Shi paragelin hediyeler verir. Çay Töreni birbirlerinin ailesineyeni evliler tanıtmak için resmi bir ritüel olduğunu ve saygı ve ebeveynleri için takdir göstermek için yeni evliler için bir yol . Yeni evliler anne , hem de yaşlı yakın akrabalarına her iki tarafına çay hizmet ebeveynleri önünde diz çökmek . Ebeveynler yeni evliler için nimet ve hediyeler sözlerini verir. Çay Sunum sırasında , bir " Good Luck Woman " yeni evliler ve anne korusun hayırlı ifadeler söyleyebilirim . Nimet bu uğurlu sözler korusun ve eğlendirmekaile ve eğlence ve keyif dolu vesilesiyle yapmak için tasarlanmıştır . }

SAiD B. ZEYD

Zeyd b. Hâris b. Şurâhîl el-Kalb. Usame babası.Gelenleri, Allah (asm) 'ın en sevilen arkadaşlarındandır ve Messenger sahâbe. Bu nedenle, sahâbe arasında "el-Hubb," diye seslendi. Tam adı: Zeyd b. Hâris b. Şurâhîl (İbn İshak, Şurahbili göre) b. Ka'b b ölümü. Abdiluzza b. Imriülkays b. Amir b. Abdivüdd b. Avf b. KİNANE b. Bekr b. Paket en b. Zeyd el-Lat b. B Rufayde. Sevr b. Kalb b. B Vebre. Tağlib b. Hulvân b. Imran b. Luhaf b. Kuzâa'dır (İbn Hişam, es-Sîretü'n Nebeviyye ", I, 247; İbn Sa'd'ın, et-Tabakâtıt'l-Kilbrâ, III, 40; İbnü'l-Esîr, Gabe Üsdü'l-fi Ma 'rifeti sitesi arkadaşları, II, 281). Kaynakların ifadesine göre, cahiliyye devri, Zeyd'in annesi, Su, o oğlu yanında olmasına rağmen akrabalarını ziyaret etmek için gider. Bu arada, Bani al-Res b. Cisr'e ait atlı bazıları Su'dâ'nın yakınlarının evlerine baskın, Benî Ma yapın. Zeyd arada onlarla götürdüler. Zeyd şu anda temyiz çağında bir çocuk. O'na satışı Panayırına Ukaz arzederler alır. Hz. Hatice'nin yeğeni Hâkim b. Huzâm b. O zaman Mekke birkaç köle satın Huveylid olduğu fuar durdurmak için almak. Zeyd b. Bu Haris köleler vardır. Wise, Mekke, Peygamber teyzesi döndü. Hatice onu ziyarete gider. O da herhangi bir köle de teyzesi köle gösterdi seçmek için yol açabilir diyor. Hz. Hatice de b Zeyd. Harisa seçer. Daha sonra O'na, Allah (as) bağış mesaj.

Eskişehir Semazen Gösterisi

Kervanı araştırdığı esnada yolda Safra yakınlarında Zefiran Vadisi'nde Kureyş'in büyük bir ordu ile kervanı kurtarmak üzere Medine'ye doğru geldiğini haber alan Rasülullah(s.a.v.) durumu Müslümanlara anlatarak : - Kureyş Mekke'den çıkmış, üzerimize doğru geliyor. Kervanı mı takip edelim, yoksa kureyş ordusunu mu karşılayalım, diye iştiarede bulundu. Medine'de savaş hazırlığı ile çıkılmadığı için, çoğunluk kervanın takibini uygun buldu. Rasülullah (s.a.v.) 'ın bu duruma üzüldüğünü gören Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer sıra ile ayağa kalkıp Kureyş ordusuna karşı çıkabileceğini savundular.. Hz. Peygamber (s.a.v.) bu konuda ensar'ın düşüncesini öğrenmek istiyordu. İlk Müslümanlardan Mikdad b. Esved, Muhacirler adına söz alarak : -Biz, kavminin Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidin ve düşmana karşı savaşın. Biz burada oturup bekleyelim, dedikleri gibi demeyiz.Biz seninle birlikte heryerde çarpışırız. Eskişehir Semazen Allah ve Rasülünün emri ne ise biz ona itaat ederiz. Sen nereye gidersen oraya gideriz,dedi. Ensar adına konuşan Sa'd b. Muaz da : -"Ey Allah'ın Rasülü, biz sana iman ettik. Getirdiğin Kur'an'ın hakk olduğuna şehadet ettik, sözlerini dinlemeye ve itaat etmeye, düşmana karşı seni korumaya söz verdik. Sen nasıl istersen öyle yap, dedi. Rasülullah(s.a.v.) bu konuşmadan son derece memnun bir şekilde : -Öyleyse haydi Allah'ın bereketine yürüyoruz. Size müjdelerim ki," Allah iki taifeden birini (kervanın ele geçirilmesi veya Kureyş ordusunun yenilgisi) bize vadetti. Zaferimiz kesindir. Ben şimdiden Kureyş ordusunun reislerinin harp meydanında yıkılacakları yerleri görüyor gibiyim, buyurdu. Ve Bedir'e doğru hareket etti.